JK BMS Монітор

JK BMS Monitor – модуль віддаленого моніторингу та контролю за JKBMS

Дозволяє контролювати всі показники які доступні з порту GPS – це те, що може виводиться до зовнішнього дисплею (з додатку на телефоні через Bluetooth доступно більше параметрів).

В цьому моніторі додано можливість рахувати енергію, яка пішла на заряд батареї та на її розряд окремо. Цього функціоналу немає в стандартному ПЗ BMS. Функціонал доступний в останній версії прошивки.

Головна перевага цього модуля – це стабільність роботи в порівнянні з додатками, які під’єднуються до BMS по блютус. Також чей модуль не потребує додаткового живлення та розрахований на широкий диапазон напруги живлення 7В-100В. Це дозволяє стабільно працювати з батареями від 4 до 20 комірок, бо живлення від порту GPS становить повну напругу батареї.

WiFi JKBMS

Контроль можливий на web сторінці монітору в локальній мережі, передавання даних до MQTT серверу розумного будинку або зовнішнього моніторингу, також у сервіс Blynk (5 параметрів на безкоштовному тарифі або всі на платному).

Модуль для моніторингу JKBMS

Група в Телеграмі
 • Керування двома перемикачами Заряд/Розряд з WEB, Blynk та MQTT.
 • Режим MQTT Discovery – автоматичне додавання до Home Assistant.
 • Не потребує додаткового живлення. Достатньо просто увімкнути Монітор до своєї JK BMS.
 • Перевірено на Jikong BMS B2A8S20P, B2A20S20, B1A20S15P, JK-B1A24S1SP.
 • Оновлення прошивки з WEB сторінки. З появою нових версій прошивки – оновлення безкоштовне. Якщо необхідне індивідуальне доопрацювання, оговорюється окремо.

Налаштування JKBMS монітору

Підключіть монітор до вимкненої BMS та активуйте її кнопкою. Повинна з’явитися WiFi точка доступу JKBMS_1. Вона спочатку буде відкрита, без паролю. Потрібно підключитися до неї з телефону чи ноутбука. Вхід на сторінку із налаштуваннями за адресою: 192.168.4.1

Після входу на головну сторінку потрібно натиснути  Setup та, потрапивши в розділ налаштувань, прописати свої дані WiFi (ім’я точки доступу та пароль). Щоб зберегти налаштування, натисніть Submit (застосувати). Монітор перезавантажиться та підключиться до Вашого роутера. Після цього на нього можна буде зручно заходити за локальною IP адресою, яку він отримає від роутера.
IP-адресу можна буде дізнатися в панелі роутера.

Скидання налаштувань

В тому випадку, якщо було встановлено помилкові налаштування паролю WiFi може бути потрібно скинути налаштування, щоб була можливість під’єднатися до монітору по WiFi без паролю. Монітор дозволяє завантаження з дефолтними налаштуваннями. Тобто, не скидання налаштувань взагалі, а саме зробити один старт, ігноруючи налаштування користувача. Якщо потрібно, після успішного старту користувач самостійно вирішить що йому робити далі – чи зберігати ці настройки, чи задати нові. Якщо ніяких нових налаштувань не збережено, монітор наступним разом знову завантажиться зі старими настройками користувача. Сподіваюсь, що доступно це пояснив )))

Повторю коли це може бути потрібно – коли монітор не може підключитися до роутера через неправильний пароль і користувач не може підключитися до монітора, бо не знає точно, який пароль було задано, бо пароль на точку доступу монітора такий самий, що й на підключення монітора до роутера. У такому разі допоможе лише скидання налаштувань.

Як саме це зробити – треба замкнути контакти RX – GND(можна за допомогою пінцету) та увімкнути BMS за допомогою кнопки активації. Світлодіод часто блиматиме, потім загориться постійно – це означає, що завантаження з заводськими налаштуваннями відбулося успішно. Зверніть увагу, що світлова індикація скидання пароля є тільки на моніторах з мікроконтролером esp-01s (вони з одним світлодіодом).

В останніх версіях плати контакти скидання виведені більш зручно на окремі п’ятачки. Наголошую, що ця процедура скидання досить небезпечна (можна щось необачно закоротити та спалити) та в ній майже ніколи немає потреби.

Прошивка

Останню версію прошивки можна подивитись тут:

firmwareJK_121.zip

Прошивка працюватиме, якщо її встановити у придбану в мене плату монітору. При переході між версіями, можливе скидання налаштувань монітора. Якщо залити її у будь-який модуль esp8266 – все працюватиме як демо.

firmwareJK_128.zip

Версія прошивки 1.25 підтримує сповіщення від Blynk у мобільному застосунку. Це може бути корисно, якщо Ви бажаєте миттєво знати, коли напруга батареї (або інший показник) знизиться до критично низького рівня.

У разі встановлення прошивки на ESP-01 або ESP-01S потрібно перепаяти флеш на об’єм 4Mb (32Mbit W25Q32FVSSIG). Esp-01 бувають у продажу вже з 4Mb флеш (рідко). Якщо перепаюватимете – звертайте увагу на ключ. На звичайному мікроконтролері з 1Mb флеш прошивка запуститься, але не буде працювати оновлення прошивки повітрям і не будуть зберігатися налаштування WiFi, MQTT та інше.

Ще декілька фото

Комплект:
Плата монітору JKBMS з прошитим та готовим до роботи мікроконтролером. На мікроконтролер встановлено розширену флеш пам’ять.

Плату для віддаленого моніторинга JK BMS можна придбати на OLXКупить Epever Monitor

Пропоную обговорення даної розробки у коментарях чи у Telegram.

One thought on “JK BMS Monitor – модуль віддаленого моніторингу та контролю за JKBMS

 1. Гарний монітор з можливістю інтеграції в декілька сервісів одразу з коробки, в тому числі і в home assistant

 2. Класна штука. Тепер спостерігання всіх параметрів і керування зарядом/розрядом можу робити віддалено. Цього дуже не вистачало

 3. Гарний модуль, дуже зручно відслідковувати стан батареї, будь де та будь коли.
  Дякую хлопцям за розробку ????????????????????

 4. Модуль працює без зауважень, на відміну bluetooth вбудований в мою BMS. З JK BMS Monitor моніторінг став набагато простішим та стабільнішим.

 5. Гарна достійна розробка..дуже гарно все вийшло.Розробнику велика вдячність.

 6. Чи можливо встановити розклад (сценарій) заряду-розряду батареї по годинах доби за допомогою даного девайсу? Як в розумній Wi-Fi розетці.

  1. Так, це можливо при підключенні JK BMS монітору до Home Assistant. Тоді можливі будь які автоматизації. Або доробити прошивку та додати до неї внутрішню автоматизацію за часом. Хоча, там вже дуже мало місця в мікроконтролері для такого.

 7. Все ок, но лично от меня из пожеланий встроенный SNMP или любой другой аналог для выключения ПК согласно заданных параметров разряда(в несколько ступеней для пошагового отключения разного оборудования в зависимости от важности). Это бы позволило с любым глупым гибридным инвертором правильно включать оборудование. Конечно можно Асистент поставить, но часто нужно банальное и простое ip решение с коробки. А так все что заявлено с коробки работает, респект создателю.

  1. SNMP вже є в тестовій прошивці (поки що в обмеженому вигляді). Зараз все перевіряю та буду пропонувати для встановлення.

 8. отичне програмне забезпечення, виконує всі заявлені функції, дякую розробнику!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *